Page 1 of 1
Hærværk!!!
Posted: 03 Sep 2009, 22:38
by Brett
Naboen har fått bilen (ny svart Polo) "keyed"

lang bølgestripe fra forskjermen bakover begge sidedørene.
Noen som vet om lakkverksted som kan fikse sånt uten å hellakkere? (Det var forslaget hun fikk fra verkstedet hun henvendte seg til).
Mener jeg har hørt om noe som heter mikrolakk, e.l. men får ikke treff på søk.
Ideer her?
Posted: 03 Sep 2009, 22:51
by biXen
Mikrolakk kan nok kun fikse det om det ikke er inn til metallet. Firmaet jeg har brukt heter Micropaint. De tok oppskrapt lakk, men det var skraper som lå i overflaten. Ble som ny dog, men som sagt, inn til metallet så funker ikke den metoden.
Posted: 03 Sep 2009, 22:52
by mrinzane
Lakkproffen gjør vel og sånt...
Posted: 03 Sep 2009, 23:15
by Steinar
Hadde samme opplevelse med Volvoen for en 8-10 år siden.
Spissa en fyrstikk og brukte lakk fra lakkstift. Tok litt tid og pirk å fylle en 2 meter lang ripe. Pusset forsiktig ned med 4000 våtpapir og rubbing etter ca. en uke: Delevis OK.
Gjentok prosedyren på helligdagene. Nesten usynlig etterpå.
Steinar
Posted: 03 Sep 2009, 23:56
by biXen
Hadde ALDRI prøvd å fikse det selv på en ny/fin bil. Selv om jeg vet mye om hvordan man gjør. Da skulle jeg ihvertfall hatt noe å teste på først.
Men prøv å søk litt på lakkreparatører og hør om noen kan, vet at Steinar sin metode er noe som brukes, men det også spørs jo hvor dypt.
Stripefjerning
Posted: 04 Sep 2009, 21:52
by Brett
Da blir det et forsøk på verksted med å pusse/rubbe ned. Nærmere undersøkelse tyder på at stripe ikkke går ned til metallet.
Takk for tilbakemeldinger!