Page 1 of 1

Eaton kompressorer i norge.

Posted: 28 Mar 2005, 12:13
by arildh
Jeg ser her at de selger Eaton-kompressorer i norge faktisk til 17K
http://www.mobeck.com/mt/Eaton.asp

17K for MP45 og samme pris for MP62!!
Dette er selvsagt uten manifold men de selger manifold plater og "flenser" slik at man kan lage selv. Det er vel uansett ikke værre enn å lage et turbogrenrør.

Posted: 28 Mar 2005, 17:43
by Vidar
Er vel lettere å kjøpe bolt on kit...
Men det er jo noen som liker og ikke minst kan tilpaasse alt selv.

Posted: 28 Mar 2005, 18:31
by HansT
Nå skjønner forsåvidt ikke jeg hva en skal med en manifold på en kompressor installasjon da men..... :? :wink:

Hvis en da ikke går for coldside opplegg, men det er ingen av standard kompressor kit'ene til MX-5/Miata som har coldside opplegg i utgangspunktet.

Posted: 28 Mar 2005, 20:07
by arildh
Finnes det ikke coldside for 1.8 45/62 ? (BRP sine sider er nede...)
Det jeg syntes var merkelig var at MP62 kostet det samme som MP45.
Hvis prisen er den samme burde vel egentlig alle kit ha MP62 saken.

Posted: 28 Mar 2005, 21:04
by HF-mx5T
"ubercharger" kittet fra flyin miata kommer kun som coldside..
uansett krever kompressorer dønn flate, solide anleggsflater, hvis man skal unngå å få vridninger på kompressorhuset(resulterer i ras av kompressor).
men til en pris av 17k bare for pressa tror jeg neppe det lønner seg å bygge selv når kitta koster rundt 20k?

Posted: 28 Mar 2005, 22:58
by HansT
HF-mx5T wrote:uansett krever kompressorer dønn flate, solide anleggsflater, hvis man skal unngå å få vridninger på kompressorhuset(resulterer i ras av kompressor).
JR sitt kit leveres med en brakett som festes i eksisterende bolter på topplokket på "varm-siden" av motoren. Eaton kompressoren blir deretter hektet opp i denne braketten, og denne må deretter "slides" fram og tilbake for rett justering (alignment) av reima. Når rett posisjon er funnet er det bare å skru til og feste kompressoren.
HF-mx5T wrote:men til en pris av 17k bare for pressa tror jeg neppe det lønner seg å bygge selv når kitta koster rundt 20k?
Det støtter jeg fullt ut. Jeg måtte selv bygge mitt kit om fra en 1,8l 99-up til å passe på min 91 modell med 1,6l motor, og jeg måtte handle fra både JR og BRPerformance for å få det til å passe. Og da koster det penger..