Page 1 of 1
MÅ man ha hard-top?
Posted: 24 Sep 2005, 23:02
by MeSs
Som topic sier, Må jeg har hardtop i vinter? Har softop som ikke er av stoff! Vet ikke hvilket materiale det er..
MvH
Marius
Re: MÅ man ha hard-top?
Posted: 24 Sep 2005, 23:29
by HansT
MeSs wrote:Som topic sier, Må jeg har hardtop i vinter? Har softop som ikke er av stoff! Vet ikke hvilket materiale det er..
MvH
Marius
Du har sikkert den originale eller en tilsvarende softop, og de er av vinyl. Og for å svare på spørsmålet ditt, du MÅ ikke ha hardtop. Jeg kjørte 2 vintrer uten hardtop og hadde ikke noen spesielle problemer med det, men jeeezzess så deiligt det har vært de 3 påfølgende vintrer når jeg har hatt hardtop.
Slik jeg ser det er det flere fordeler ved å ha hardtop:
1. Du skåner og forlenger levetiden betraktelig på kalesjen.
2. Bilen blir mye mer "solid" på dårlige vinterveier. Hele bilen blir avstivet og du kjenner godt at den er stivere.
3. Bilen blir "tross alt" litt varmere innvendig, og mye mer lyddempet.
4. Hvis du har en tidlig modell med plastbakrute uten varmetråder får du med hardtop glassbakrute som selvsagt er MYE bedre enn plastikkruten.
5. Du har på en måte "2 biler i en", siden hardtop'en på Miata/MX-5 etter min mening har et usedvanlig pent og vellykket design. (se bilde under). Du har en "coupe" om vinteren, og cab om sommeren.

Posted: 24 Sep 2005, 23:32
by MeSs
Temperaturen nærmer seg fort 30- her også.. hvis det har noe å si

noe jeg tror det har.. Vet om en svart hardtop i sverige, mulig jeg må stikke å hente meg en da

Marius
Posted: 25 Sep 2005, 09:41
by HansBRG98
Posted: 25 Sep 2005, 13:17
by m1chael
disse går om hverandre...

passer NA og NB
Posted: 25 Sep 2005, 15:29
by MeSs
Kjøper i sverige.. billigere..
Mvh
Marius