Page 1 of 2

Hva er planene til folkene i vinter da,

Posted: 13 Oct 2006, 20:30
by Miatapowers
Ja sitter her med endel planer selv, har fått en 323 gt-r motor av en kompis som trenger litt pleie, som å slipe veiv, resten var overhalt men veiven hadde blitt skjev slitt, denne vurdere eg å sette sammen. enten som en na tuning eller med turbo, men når eg ser alt styret med turbo så tror eg na tuning passer meg bedre, man må da klare å få ut litt hk med en 1839ccm motor tenkte eg, høgkomp stempler osv. porta topp. Ellers så skal eg sette i nye støtdempere og fjører når bilen er ferdig eu godkjent, Hva er deres planer da?.

Posted: 13 Oct 2006, 20:43
by shutinc
Du kommer nok til å merke endel forskjell med gt-r motoren, ja :D Hvordan er det med motorfester på den "nye" motoren i forhold til den vanlige 323-motoren som står i en vanlig NA?

Mine planer er i alle fall å bygge om bagasjerommet med mdf-plater og herdet glass til å ha over forsterkerne. Skal også prøve å få lagd ei subkasse til min visonic 12" som skal stå på hattehylla. Kassa blir også å fungere som windblocker, noe à la slik som mx-5-rune har. Tenker også på å få montert en PS2 i bilen og indash 7" skjerm. Var i går på OBS bygg å handlet elektrisk stikksag og pussemaskin, samt en stiftemaskin. Mangler bare å kjøpe inn materiale og filtmatter så er jeg i gang :)

Posted: 13 Oct 2006, 21:02
by TraCkinG
shutinc wrote:Du kommer nok til å merke endel forskjell med gt-r motoren, ja :D Hvordan er det med motorfester på den "nye" motoren i forhold til den vanlige 323-motoren som står i en vanlig NA?

Mine planer er i alle fall å bygge om bagasjerommet med mdf-plater og herdet glass til å ha over forsterkerne. Skal også prøve å få lagd ei subkasse til min visonic 12" som skal stå på hattehylla. Kassa blir også å fungere som windblocker, noe à la slik som mx-5-rune har. Tenker også på å få montert en PS2 i bilen og indash 7" skjerm. Var i går på OBS bygg å handlet elektrisk stikksag og pussemaskin, samt en stiftemaskin. Mangler bare å kjøpe inn materiale og filtmatter så er jeg i gang :)
Hvor er det du har tenkt til å ha denne PS2 en din?

Posted: 13 Oct 2006, 22:09
by shutinc
TraCkinG wrote:
Hvor er det du har tenkt til å ha denne PS2 en din?
Etter som jeg ikke er særlig lang på sokkelesten (1.70), så har jeg god plass bak setet. Tenker å borre hull i torpedoveggen å feste ps2'en med svarte strips. Alternativet er å bygge den inn i et eget kammer i subkassa slik at kun fronten på den stikker ut. Må i så fall lage et luftehull med vifte og grill på siden av kassa lakkert i svart.

Posted: 13 Oct 2006, 22:32
by steffen
I vinter skal jeg kjøre Skoda, i påvente på ny MX-5 til våren :-)

Posted: 13 Oct 2006, 23:41
by HF-mx5T
planene er:

* fikse på lakk/utvendig greier. fjerne antennehull og endel sånt
* ny soft top
* fikse det jeg herpa på motorn, forhåpentligvis ikke så svære greier..
* muligens se om jeg kan få ut mer effekt på noen måte.. uten å øke trykket.. (noen som har en 99 topp jeg kan kjøpe, og så porte på den.
* finnes det trimkammer til 323GTR som har noe for seg? dokumentert effektøkning?
* Grommere understell ? JIC magig flt-A ?
* noe småfiks..
* Bli seriøs. voksen osv, kjøpe meg E39 5serie bmw med alt stash og litt motor og ha som vinterbil. (men ikke selge mx5en da:P )

Posted: 14 Oct 2006, 00:48
by cartman
Miataen skal jeg montere 1.5 veis diffen jeg kjøpte, bytte kat, samt sette på originale fjærer igjen. Trenger bakkeklaringen i vinter ;) Er bratt og ulent terreng opp/ned fra/til isen.
Så har jeg evighetsprosjektet mitt, RX-7'en. Har værtfall ribbet bilen nå, i det minste.
Og Golfen som skal ha ny Seat Cupra motor, samt nye for- og bakskjermer i glassfiber...

Posted: 14 Oct 2006, 03:38
by jimmype
steffen wrote:I vinter skal jeg kjøre Skoda, i påvente på ny MX-5 til våren :-)
da hadde mine 75 000 vært gode å ha :wink:

Posted: 14 Oct 2006, 11:06
by steffen
jimmype wrote:
steffen wrote:I vinter skal jeg kjøre Skoda, i påvente på ny MX-5 til våren :-)
da hadde mine 75 000 vært gode å ha :wink:
X 2 med så nærmer vi oss :)

Posted: 14 Oct 2006, 11:31
by arildh
I vinter skal jeg forhåpentligvis ligge i garasjen og jukke på NSX'n min i påvente av våren.

Posted: 14 Oct 2006, 12:15
by siemens
jeg planlegger i disse dager og sette mx5 bort på vinter lagring.
den slitne ford mondeoen skal få gå i vinter :)
venter på at våren skal komme :)

Posted: 14 Oct 2006, 13:40
by MX-Morten
Planen min er å bruke bilen med HT =)

Posted: 14 Oct 2006, 15:05
by steffen
MX-Morten wrote:Planen min er å bruke bilen med HT =)
Fornøyd med hardtoppen Morten?

Merket du at bilen ble stivere? :-)

Posted: 14 Oct 2006, 17:54
by _mx5_Rune_
har lite planer for vinteren. har endel med at jeg ikke har noen plass med mekkemuligheter, så bilen blir stua inne på et tørt, trygt lager der jeg desverre ikke har tilgang før til våren.. skal ikke se bort ifra at jeg begynner å bestille deler for oppgradering av motoren etterhvert.. :)
så i vinter blir det nok drifting med min nyinnkjøpte 90mod sierra.. må bare få den eu-godkjent så blir det gode greier.. :P

Posted: 14 Oct 2006, 22:11
by RedRider
siemens wrote:jeg planlegger i disse dager og sette mx5 bort på vinter lagring. :)
Me too.... :D :D

Men holder på å lage til en liste over ting som må gjøres i løpet av vinteren/tidlig vår

* WBo2 - Innovate Motorsports LC-1 Wideband Controller
* Muligens ny BOV - TurboXS type-s
* Ny boost control solenoid ventil fra FM
* Bytte ut bakstilling til en -01 mod som har litt bedre foringer
* Fikse litt motorfusk som merkes best i zone 225.
*
*
*