Page 1 of 1

Import fra USA

Posted: 28 Sep 2007, 15:14
by Lems
Mener å ha lest her på forumet om at finnes muligheter for å ha en postkasse eller en leveringsadresse i USA - og som er slik at post (pakker i mitt tilfelle) blir videresendt til Norge.
Finner det ikke igjen, så:

Noen som har fremgangsmåten for dette - "Fra A til Å" slik at jeg kan komme meg opp på dette snarest?
Det er grisebillig å handle fra Statene nå - ikke bare bildeler, men også elektronikk, klær etc. Kursen er pr 28.09. kr 5,43.. :!:

Posted: 28 Sep 2007, 15:58
by TraCkinG
A: http://www.jetcarrier.com/default2.asp

B-Å: ganske enkelt forklart inne hos jetcarrier/magnum :)

Import fra USA

Posted: 02 Oct 2007, 20:52
by Åmund
Hei!
Vurderer å importere en Miata fra California, 1990-95. Lurer på om det er noe jeg bør vite om mht godkjenning her, nødvendige tilpasinger, problemer med deler, osv. Om noen har erfaringer de kan dele, hadde det vært fint - eventuelt om det finnes info på nettet om dette andre steder.

Lurer også på om noen vet noe om prisnivå på importbiler kontra å kjøpe her hjemme - nå som USD er så svak i forhold til NOK.