Punktering!
Moderator: Styremedlemmer
- torbra
- 2000 RPM
- Posts: 205
- Joined: 03 Feb 2014, 17:23
- Medlemsnummer: 1122
- Location: Valdres
- Status: Offline
Punktering!
Nå er det mange år siden jeg har punktert med en bil, og siden bilen min ble levert uten reservehjul har jeg med en flaske skum (Biltema). Nå lurer jeg på om noen har brukt en slik flaske, og om den funker? Hva om det er -20, er den brukandes? Iallefall, har noen ett reservehjul liggende kjøper jeg det gjerne!
-91 BRG-SE, Schneller Heinz
- Fabiz
- 6500 RPM
- Posts: 742
- Joined: 06 Jan 2013, 18:41
- Medlemsnummer: 1060
- Location: Nesodden
- Status: Offline
Re: Punktering!
Har generelt dårlig erfaring med dekkskum selv, som regel er hullene i dekket større enn skummet klarer å tette.
Jeg har flere reservehjul liggende hvis det skulle være av interesse.
Fabian
Jeg har flere reservehjul liggende hvis det skulle være av interesse.
Fabian
Tlf. 41 42 64 20
-
- 7200 RPM
- Posts: 1124
- Joined: 03 Jan 2013, 22:24
- Medlemsnummer: 1062
- Location: Oslo - Sentrum
- Status: Offline
Re: Punktering!
Jeg har grei erfaring med dekkskum kombinert med en liten kompressor. Ikke nødvendigvis som en varig fiks men nok til å slippe å kjøre med reservehjul. Men man kan selvfølgelig oppleve et hull som er for stort til å la seg tette, kan hende jeg bare har hatt flaks.
Miata 1993 1,6 B-package kompressor (MP45)
Jaguar E-type 1968 4.2 Series 1 Open Two Seater
Caterham Superlight R 1998
Specialized Stumpjumper
Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers. -Colin McRae
Jaguar E-type 1968 4.2 Series 1 Open Two Seater
Caterham Superlight R 1998
Specialized Stumpjumper

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers. -Colin McRae
Re: Punktering!
Litt sent svar her. Jeg har punktert ekstremt ofte, en 7-8 ganger siste 6 årene. Den ene gangen var selvfølgelig den eneste gangen jeg kjørte uten reservehjul (glemte det i garasjen etter hjulskift etc), og jeg punkterte 30 mil hjemmefra midt på natta. Hadde med dekkskum fra Biltema, og brukte det etter bruksanvisningen, men likevel la det meste seg som en klump i "ene hjørnet" og førte til enorm ubalanse. Så jeg kjørte 30 mil hjemover i 65 km/t på natta (da ristet det minst) med nødblinkeren på. Tok meg 2 timer mer enn normalt, men med radioen på og vinduet nede ble det en hyggelig tur tross alt. Dog, moralen er at man aldri skal stole på skum.
X 1995 Miata popular equipment package
X 1993 Miata C-Pack
X 1994 Miata C-pack
X 1993 Miata C-Pack
X 1994 Miata C-pack