Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Emner som ikke har noe med Mx5/Miata å gjøre, men samtidig kan være interresant for de andre i klubben (offtopic) Kjøp og Salg av ikke MX5 relaterte ting henvises til qxl, finn.no osv..
Hei, jeg kjører en grand vitara som vinterbil, i går måtte jeg bruke den ettersom mx5 ikke har hengerfeste
Jeg hadde vært og handlet å kjørte frem til krysset, da jeg skulle stoppe for en rekke med biler forsvant bremsepedalen helt i bunn med veldig dårlig motstand. Slapp pedalen og trykket den inn på nytt med normale bremser dette har skjedd før også, det går lenge mellom hver gang dette forekommer. Men jeg skjønner ikke hvorfor dette skjer, bremseveska forsvinner ikke heller!!! Noen som har tips?? Syntes dette er skummelt å kjøre med.... Tenk om.... Osv
Høres ut som god, gammeldags luft. Er det lenge siden bremsevæskeskift?
Du kan jo også kontrollere bremsekraftforsterkeren:
- Trykk på bremsepedalen til den er hard med tenningen av. Gjerne fem-seks ganger.
- Hold trykk på pedalen mens du starter bilen. Synker pedalen inn er br. kraftforsterkeren i orden.