Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Har en 1990 mx 5 Veldig fornøyd med bilen, men skulle sitte på hardtoppen her om dagen, det er varmetråder i bakvinduet og en ledning som er koblet til som henger løst i hardtoppen.. Men finner ikke ut hvor jeg skal koble til den ledningen sånn at varmetrådene virker.. Bor i bergen!! veldig masse regn og da blir det mye dugg på ruten.. umulig og parkere ryggende så og si Noen som har peiling på hvor den ledningen skal kobles til? eventuelt sende ett bilde om dere har en slik bil selv? til epost sir.linge@hotmail.com?? Takk for svar: )
skal være ei kontakt i hattehylla på førersida. om du har kontakta der, så har f.eks. mx5parts en kabel du setter imellom ruta og kontakta
1994 1.8L Miata--prosjekt strekkoppbil igang
1990 BMW 325
1997 BMW 523i
"Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary... That's what gets you." Jeremy Clarkson
Bilen din har ikke opplegg for defroster ettersom 90-91 modellene ikke ble levert med dette (Du har altså en nyere hardtop).
Mulig du kan få den til å funke, men da må du legge opp ledningsnettet til denne selv, i tillegg vil du vil trenge, sikring og rele samt timer bryter.
Mulig jeg tar feil, men tror dette er tilfelle.
Uff det var kjedelig at den ikke skulle passe min modell da:(.. Men takk for svar .. En ting til, Jeg fester hardtoppen i sporet til skruene bak på bilen, og låser dem med låsefestet foran med solskjermene, er dette god nok? ser det er fester på sidene også, over beltene, men dem har ingen sted å feste seg på.. helt nytt for meg dette her, tok den på før i dag liksom .. Soft toppen festes vertfall bare foran ved sol skjermene over frontruten.
Ville på det sterkeste anbefale å feste på sidene også. Det eneste du trenger er disse : http://www.mx5parts.co.uk/product_info. ... cts_id/264
På baksiden av plastdekselet vil du finne en mal som du kan skjære etter.
Her er bildene fra da jeg gjorde det:
Takk Men jeg har jo festene klar der? den flippflapp tingen man strammer med er jo allerede montert. men er liksom ingen ting den fester seg i å drar taket fast med om du forstår? den er der bare til ingen nytte... Men er det ett problem å ikke ha feste på sidene? å hvorfor?
Grunnen til å feste de er jo sikkerhet , mulig den kan holde seg på plass, men hardtoppen er designet til å festest slik.
Du må lage hull i dekselet som jeg viste på forrige bilde å så feste motakene, da ser det slik ut: