Har noen erfaring men Motstand for å lure luftinntak sensor

Generelt Prat, Tips om hjemmesider, tester o.l.

Moderator: Styremedlemmer

Post Reply
User avatar
cab.mx5
0 RPM
0 RPM
Posts: 9
Joined: 02 Feb 2008, 14:16
Location: Bergen
Status: Offline

Har noen erfaring men Motstand for å lure luftinntak sensor

Post by cab.mx5 »

Er det noen som har prøvd motstand for å lure motorstyreenhet, Er dette bare tull eller virker det på 1,6 mx5. Blir det mere Hp i bilen
User avatar
BaktusBror
4200 RPM
4200 RPM
Posts: 432
Joined: 01 Feb 2006, 01:00
Medlemsnummer: 534
Location: Tjøme
Contact:
Status: Offline

Post by BaktusBror »

Har ikke prøvd akkurat det, men lest en del om det. Det man gjør ved å sette inn en motstand i serie med temp-føleren er å lure ECU til å tro at inn-lufta er kaldere ute enn den faktisk er. Dette fører til at ECU gir feitere blanding (lengre åpningstid på dysene). Hvor mye du vinner på det, vet jeg ikke enda, men skal snart kjøre en måleserie med variabel bensinmengde (styrt via maps i stock ECU). Rapporterer resultatenei prosjekt-tråden min.
User avatar
Miatapowers
7200 RPM
7200 RPM
Posts: 6792
Joined: 30 Mar 2006, 02:00
Location: Odda
Status: Offline

Post by Miatapowers »

Eg prøvde dette på nb eg hadde, bare for å ha prøvd, eneste eg oppnådde med dette var at eg fikk på ladelyset og gikk tom for strøm..
2016 Vw Touran 7s Tdi familievogn
Mx-5 Nb 10TH
2007 Mercedes W204 220CDI AMG.
Post Reply