Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Etter å skiftet gummi sakene rundt (som dere sikkert hører allerede nå er jeg ikke noe mekaniker men skrur no likevell ) giren da den var slitt vekk så jeg at det ikke var en "oil seal" mellom nedre del av gummien og selve kulen på girstangen.
Denne var der på en av mine venners bil da vi gjorde den tilsvarende jobben der.
Jeg kjøpte dette "kittet" http://www.mx5parts.co.uk/product_info. ... ts_id/1111 når jeg byttet girmansjett og der følger den nedre delen med.
Når det gjelder konsekvensen av å kjøre uten denne så vil jo muligheten for at det kommer skitt nedi der øke betraktlig, noe som ikke er noe særlig.
Jeg har kjøpt det kittet også men der følger ikke olje sealen med det er kun to gummi deler, nedre og øvre "shift boot"
og nylon plast ringen som skal presses på. Selve olje sealen må man kjøpe utenom og ser slik ut (hvis man ikke allerede har en):
1 x Genuine Mazda Upper Shift Boot
1 x Genuine Mazda Lower Shift Boot
1 x Genuine Mazda Gearlever Nylon Cup
Så det er tett ned til oljen i girkassen, men det jeg lurer på er hvor mye trykk det er der nede ved kjøring, er det slik at det kommer trykk opp mot stangen ved kjøring og at det er derfor det er en oil seal på? Hvis det er slik så har jeg ett større problem for da er det kun den indre gummi delen som holder oljen på plass...
Hvis du ser på illustrasjonen under så viser det hvordan det skal se ut, merk den gule pakningen, de under den er nede i selve "koppen".
Tror kittet mx5parts leverer kombinerer den nedre mansjettet med en pakning, altså kun en del. Mener å huske at det så slik ut da jeg byttet.
De selger jo også denne http://www.mx5parts.co.uk/product_info. ... cts_id/259 som har det metallklipset på.
Den du linket til er vel en pakning til selve girkassen.
Oljen er ikke under trykk her, så du har nok gjort alt riktig.
Her er en link som beskriver jobben: http://www.camsmx5.com/Resources/techsh ... shift.html