Page 1 of 1

2006 MX-5 - Europeisk brosjyre

Posted: 12 May 2005, 15:36
by DonKharian
Endelig!
Nå har endelig den europeiske brosjyren for NC kommet. Utstyrslisten blir litt annerledes for Europa markedet enn USAs. Se selv: http://www.mx-5.com/News_Features/Featu ... y/brochure

Gleder meg til å se bilen "live" :) Tror jeg kommer til å gå for svart 2.0l MZR

Hvilken versjon hadde dere valgt hvis dere skulle bestille denne doningen??

Posted: 12 May 2005, 16:22
by HansBRG98
Stilig, prisen er :?: 2.0 MZR ville jeg valgt trur jeg :!: hvis jeg var tvunget til et valg :mrgreen:

Posted: 14 May 2005, 06:04
by DonKharian
Her er utstyrsliste for amerikanerne http://www.mazdasouth.com/index.cfm?act ... Link=45625

Amerikas marked får noen andre alternativer enn oss i Europa. Hovedforskjellen er at vi får 3 forskjellige (1.8l, 2.0l og 2.0l Sport) MX-5 versjoner, mens de får 4 forskjellige (Mx-5, Touring, Sport og Grand Tourer).
De kan bla. få Run-Flat tires på på noen av versjonene deres (sport og GT), pluss automat girkasse m/paddleshifters og AC som standard. De har også muligheten til å velge mellom "vinyl" eller "cloth" kalesje. Hva er forskjellen på disse to?? Har vi i Norge vinyl kalesjer på våre NB mx-5ér??

Posted: 14 May 2005, 07:38
by HansBRG98
Vinyl på NB...men på ettermarkeds-kalesjer kan det være stoff kanskje :?:

Posted: 14 May 2005, 12:53
by glaibilenmin
Nb sport er stoff kalesje...
Var ute å prøvekjørte en sann her en dag;)

Posted: 14 May 2005, 15:03
by DonKharian
Ok, takk for svar. Men hva slags "stoff" er det brukt på disse kalesjene? Broren min hadde en NA før, og en god venn av meg har en NB Sport. Synes ikke det var så stor forskjell mellom kalesjene. Men jeg må si at jeg det er lenge siden jeg har sittet i en NA nå... (savner det) :lol:

Posted: 14 May 2005, 15:08
by Vidar
Brukes vel "stayfast", en slags kanvas/grov dongri...

Posted: 14 May 2005, 15:39
by DonKharian
Hmm.. høres ut som "cloth"/stoff kalesje er mer solid og slitesterk enn vinyl.

Posted: 14 May 2005, 15:43
by Vidar
Er mere slitesterkt ja..
Vurderte stayfast når jeg skulle kjøpe ny kalesje.

Men det ble vinyl, slitt stoff er ikke pent.. da er det bedre med vinyl med små sprekker...