Page 1 of 2

På tide med ny doning

Posted: 05 Jan 2006, 00:02
by KnutH
Da var lappen i boks igjen, og forsikringspengene er på vei. Har et par lekre i kikkerten i Tyskland, blir det rød eller blå mon tro? :)

http://tinyurl.com/8klb7

http://tinyurl.com/9bbme

Posted: 05 Jan 2006, 00:36
by Jeanet
etter min mening var den rød lekrest.. 8)

Posted: 05 Jan 2006, 09:55
by indahla
1.9 L ...??? Trodde MX-5 bare fantes med 1.6, 1.8 og 2.0 :oops:

Posted: 05 Jan 2006, 11:01
by AJF
indahla wrote:1.9 L ...??? Trodde MX-5 bare fantes med 1.6, 1.8 og 2.0 :oops:
NB med største motor har vel 1840cm3 motor, i Tyskland blir dette ofte beskrevet som 1.9l av en eller annen merklig grunn.

Så til topic på denne tråden, likte den røde best jeg, greit og få HT og dobbel eksos med i prisen...

Posted: 05 Jan 2006, 14:01
by steffen
Den blå er så å si ny, til samme pris som den rød. 2004-modell med bare 7000 km på telleren.

Men engangsavgiften på 2004-modellen blir 13850 kroner dyrere enn 2003-modellen.

By the way: hvorfor heter bilen MX-5 Memories?

Posted: 05 Jan 2006, 15:26
by alex_johnsen
steffen wrote: By the way: hvorfor heter bilen MX-5 Memories?
Hvorfor heter din Classic Red ? :wink:

Posted: 05 Jan 2006, 15:27
by Mazdafreaks
Ja hvorfor heite min jubilee edition, :lol:

Posted: 05 Jan 2006, 16:02
by steffen
Ah. Trodde det var en spesialutgave. Si at det er fargen det gjelder, så jeg slipper å drite meg ut :mrgreen:

Posted: 05 Jan 2006, 18:41
by glaibilenmin
Den røde var penest:)

Posted: 05 Jan 2006, 19:55
by Pelle
Uten tvil den røde. Lekker!
Vet ikke om bildene lyver, men seteryggene på den blå så sykt høye ut.

Posted: 05 Jan 2006, 20:02
by Mazdafreaks
ville hatt denne røde ja, :lol: men er det noen som vet hva de har skrudd på bakfangern på denne,

Posted: 05 Jan 2006, 20:23
by motorhead
Da må jeg bare gi min stemme til den blå! Det er noe som ikke stemmer med den røde. Særlig bak.

Posted: 05 Jan 2006, 21:23
by glaibilenmin
Eneste som ikke var helt bra på den røde var den "ekstra" nasen som skiltet sitter på...
Nydelie felger har den og

Posted: 06 Jan 2006, 00:34
by KnutH
Mange svar her, det var morsomt! "Memories" er en spesialutgave ja. Den har lyst skinninteriør med tre i ratt, girkule og brekkhåndtak, canvaskalesje, varme i setene (er vel egentlig standard på såpass nye modeller med skinn) og tåkelys foran.

Den blå er også en spesialutgave kalt "Silver Blues", navnet henspeiler på fargekombinasjonene. Denne utgaven har en "søsterbil" med sølv lakk og blå kalesje samt blå interiørdetaljer. Når det gjelder fargene, så liker jeg selv best "Silver Blues"-utgaven i Strato Blue utvendig, mens jeg liker interiøret bedre i "Memories"-utgaven.

Den perfekte kombinasjonen for meg hadde vel vært "Murphy & Nye"-utgaven (http://autoscout24.de/home/index/detail ... berschrift) som har "riktig" karosserifarge med "riktig" interiør, og som ifølge en nesten uleselig babelfish-oversettelse fra en italiensk webside opprinnelig ble levert med to spesiallagede Murphy & Nye-jakker med MX-5 emblem på. I tillegg har den beige kalesje. Spesielt! :) Dessverre har den eneste utgaven jeg har sett til salgs av disse 1,6-motoren, noe som foreløpig gjør den uaktuell for meg.

Seteryggene er nøyaktig like høye i alle utgavene, og skiltholderen på Memories-utgaven er ikke så framtredende som den ser ut til på bildet. Felgene på den røde er derimot de peneste jeg vet om til MX-5,spesiallaget for bilen. Det er forøvrig de du ser på den blå også, men Mazda har ikke vært like heldig med designet her. Bakenden på den røde er modifisert med leppe og doble enderør. Hos meg trekker det ned, men så er jeg også en "purist" da. 8)

Forskjellen i engangsavgift er forøvrig i underkant av 8.000, ikke 13.850.

Posted: 06 Jan 2006, 00:36
by stianboy
hmm vill gått for rød den så strøken ut:)