Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Noen her som kjapt kan forklare det? Bilen har plast bakvindu med glidelås..
Har søkt litt her og der, men finner ikke en enkel forklaring!
Bakvinduet mitt sprakk før burgertreffet, så det må erstattes, regner med det blir far min som gjør jobben med å skifte ut selve vinduet, men må jo da få det ut i en hel bit!
Med vennlig hilsen Marius, Hokksund
X 2001 MX5 1.8 Sport
X 1990 Miata B-pack
Sipper opp glidelåsen, fjerner klemmene i endende som holder sammen glidelåsen. skrur av stålbitene som presser på rain railen. Borrer vekk pop naglene som holder rain railen i bakerste delen med ruta i.
Mazda MX-5 05 sølv NBFL 1,8 Sport.
X Mazda MX-5 10th Anniversary nr. 7395
X Mazda MX-5 91brg.
X Mazda MX-5 92rød.
mrinzane wrote:Sipper opp glidelåsen, fjerner klemmene i endende som holder sammen glidelåsen. skrur av stålbitene som presser på rain railen. Borrer vekk pop naglene som holder rain railen i bakerste delen med ruta i.
mrinzane wrote:Sipper opp glidelåsen, fjerner klemmene i endende som holder sammen glidelåsen. skrur av stålbitene som presser på rain railen. Borrer vekk pop naglene som holder rain railen i bakerste delen med ruta i.
Disse klemmene da, er de mulig å få på igjen,
Ja, men ej stakk et lite hull på hver side av glidelås å brukte strips.
Mazda MX-5 05 sølv NBFL 1,8 Sport.
X Mazda MX-5 10th Anniversary nr. 7395
X Mazda MX-5 91brg.
X Mazda MX-5 92rød.
Må være forsiktig med rainrailen. Den er svært skrøpelig, og sprekker den, kan du utvikle et lekkasjeproblem.
Angående nye popnagler, så funker det som bare det. Må bare huske på at de nye naglene må være lange nok til at du får plass til en liten skive på hver side.
89-Miata 1,6/RB-header/RB-Dual Exhaust catback/JR-cai/FCM understell /
FM swaybars/1,8-bremser/Rota RB 15x7-et35
trenger ikke popnagle fast igjen rainrailen. blir tett som bare rakkern uten også, har ikke naglet fast min egen og har fortsatt til gode å få en lekkasje etter to vintre uten dem. sparerdeg selv for en god del jobb og irritasjon i prosessen også.
Medlem nr.625
2016 Ford Mondeo 2.0
[x]1999 BRG
[x]2006 Ford Mondeo 2.0 TDCI
[x]1990 - Classic Red : Anton
[x]1990 - Silver Stone